fbpx

Defibrylator AED ratuje życie

Jego cena nie może być głównym kryterium wyboru.

Zanim wybierzesz swojego dostawcę defibrylatorów AED upewnij się, że:

 • będziesz pracować z firmą gwarantującą ciągłość biznesu i nieprzerwane wsparcie technologiczne.
  Ufaj renomowanym markom, dla których reputacja i wartość wizerunku jest najważniejszym zasobem. Renomowana marka w połączeniu z długim okresem gwarancji udzielanej przez producenta (a nie dystrybutora) to pewność, że za kilka lat akcesoria wymienialne do Twojego defibrylatora i pełne wsparcie technologiczne nadal będą dostępne.
 • producent podlega rygorystycznym przepisom kontroli jakości amerykańskiej agencji FDA.
  Zwróć uwagę, że zaledwie sześciu producentów defibrylatorów AED spełnia restrykcyjne wymogi FDA. Pozostałe nie są dopuszczone do sprzedaży na rynku amerykańskim ze względu na niewystarczający poziom badań potwierdzających deklarowane parametry. Ufaj renomowanym markom.
 • sprawdź deklaracje dystrybutorów dotyczące poszczególnych parametrów.
  Zweryfikuj instrukcje obsługi wydane przez producentów. Dystrybutorzy mniej renomowanych marek publikują własne porównania, których wartość należy weryfikować w oparciu o instrukcje producentów. Należy wziąć także pod uwagę wiarygodność badań danego producenta, którego technologia nie została dopuszczona do użytku przez FDA.

Jesteś zainteresowany zakupem defibrylatorów AED?

Prześlij do nas zapytanie ofertowe.

Prześlij zapytanie

Wybierając konkretny model defibrylatora upewnij się, że:

 • jest w stanie wykonać analizę akcji serca i ładowanie w łącznym czasie poniżej 10 sekund.
  Jest to parametr krytyczny dla przeżywalności ofiar nagłego zatrzymania krążenia. Wg międzynarodowych wytycznych ILCOR pauza w uciskaniu klatki piersiowej nie może być dłuższa niż 10 sekund.
 • został wyposażony w rozbudowany system autotestów, który w cyklu codziennym zweryfikuje gotowość urządzenia.
 • sprawdzi stan baterii, wszystkich podzespołów.
  Najlepsze defibrylatory weryfikują nawet jakość żelu elektroprzewodzącego. Wszystkie autotesty powinny byc wykonywane z baterii głownej i mają jeden cel – defibrylator musi być zawsze gotowy do ratowania życia.
 • będzie inteligentnie wspomagać osobę udzielającą pierwszej pomocy dostosowując się do jej umiejętności.
  Komendy muszą być jasne. Osoby z małym doświadczeniem potrzebują dokładnego prowadzenia krok po kroku. Gdy tego samego defibrylatora używa doświadczony ratownik i działa szybko, urządzenie musi dostosować się do jego tempa. Dzięki temu w każdej sytuacji, niezależnie od poziomu umiejętności osoby udzielającej pierwszej pomocy, akcja przebiega sprawnie, a czas na dostarczenie impulsu defibrylacyjnego jest ograniczany do minimum.
 • jest intuicyjny i prosty w obsłudze.
  To bardzo ważne, by każdy użytkownik był w stanie sprawnie obsłużyć AED. Zbyt duże skomplikowanie interfejsu wydłuża czas reakcji, a czasem wręcz uniemożliwia przeprowadzenie skutecznej akcji.
 • umożliwia bezpieczną defibrylację na mokrych i metalowych nawierzchniach.
 • jest kompatybilny ze sprzętem, w który wyposażone są zespoły ratownictwa medycznego.

Prześlij zapytanie ofertowe

12 + 11 =